Wydawnictwo jednym ze sponsorów konferencji „Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych. Między koncepcjami patofizjologicznymi a evidence-based nutrtiton” 2 lutego 2018 – Posted in: Aktualności

Wydawnictwo Scientifica zostało jednym ze sponsorów organizowanej 26 listopada 2016 roku w Atheneum Gedanense Novum w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym konferencji „Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych. Między koncepcjami patofizjologicznymi a evidence-based nutrtiton”.

Z przyjemnością informujemy, Wydawnictwo Scientifica zostało jednym ze sponsorów organizowanej 26 listopada 2016 roku w Atheneum Gedanense Novum w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym konferencji „Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych. Między koncepcjami patofizjologicznymi a evidence-based nutrtiton”.

Choroby autoimmunizacyjne stanowią coraz większe wyzwanie dla współczesnej medycyny. Liczba pacjentów obciążonych tymi schorzeniami rośnie, a wiedza akademicka na temat żywienia w poszczególnych schorzeniach miesza się w świadomości społecznej i personelu medycznego z dowodami anegdotycznymi.

Mimo wzrastającego zapotrzebowania na rzetelne informacje w tym temacie, w programie studiów zarówno Wydziału Lekarskiego i kierunku Dietetyka temat żywienia w chorobach autoimmunizacyjnych jest rzadko poruszany. Według licznych doniesień naukowych odpowiednie zalecenia dietetyczne mogą stanowić element nie tylko profilaktyki, lecz także postępowania terapeutycznego.

Zapraszamy Państwa do współtworzenia kolejnej edycji konferencji, która odbędzie się 26.11.2016 w Gdańsku, na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

konferencja Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych. Między koncepcjami patofizjologicznymi a evidence-based nutrtiton

« „Praktyczny przewodnik po ONS: oral nutrition support”
Standardy Żywienia Dojelitowego i Pozajelitowego »